E-posta: info@fdsp-cn.com
Telefon: +86-025-66621288-108
Ana sayfa > Haberler > İçerik

FDSP Haberleri

Biyokütle Yakıtları Ve Biyokütle Peletlerinin Ana Amacı Nedir?

Sep 22, 2017

Biyokütle tanesi, ön işleme tabi tutulması ve işlenmesi suretiyle yüksek yoğunluklu ahşap yakıtlara ekstrüde edilen talaş, saman, pirinç kabuğu, ahşap işleme tesisatları vb. Hammaddelerden imal edilmiştir. Alternatif kömür, petrolün hem enerji tasarrufu hem de emisyonları azaltmak için ideal bir yakıttır. Etkin, temiz, yenilenebilir bir enerjidir ve iyi ekonomik ve sosyal faydalar sağlar.


Biyokütle granül hammaddesi olarak kullanılabilir: wood pellets

Ahşap (kütük, dal, ahşap, ağaç talaşı, ahşap işleme fabrikası hurda), saman, fıstık kabuğu, pamuk tohumu, bambu talaşı, pirinç kabuğu, palmiye kabuğu, fil çimi, küspesi, posası, zeytinleri, cüruf, vb. biyokütle pelet yakıtı için hammadde.

Biyokütle pelet yakıt kullanımı çok geniş:

1) ısıtma ve sivil hayat enerjisi, temiz, kirlilik yok, depolama ve nakliye için uygun;

2) endüstriyel kazan ve kömür ve gaz alternatifli fırın yakıtı, çevre kirliliğini çözmek;

3) gazlaştırma gücü üretimi, termik güç üretimi yakıtları, küçük elektrik santralı kapanma problemini çözmek için kullanılabilir.


FDSP, "kalite ile dürüstlük, başarı ile kalite" konsepti ve ileri teknoloji, üstün kalite ve en iyi hizmet ile biyokütle enerjisi ve biyokütle gübre topaklama teknolojisinin geliştirilmesi, sürekli yenilik yapma, atıkların hazine haline getirilmesi, Çin'in yenilenebilir enerjisi için Impetus'u enerji geliştirme ve kullanımı, yenilenebilir enerjiyi sanayileştirme ve çevre korumasına katkıda bulunma.