E-posta: info@fdsp-cn.com
Telefon: +86-025-66621288-108
Ana sayfa > Haberler > İçerik

FDSP Haberleri

Giriş Bir Ahşap Proje: Saatte 10-12 Ton Ahşap Pelet Üretim Hattı

Oct 27, 2017

Ahşap pelet üretim hattı akış şeması

Ahşap pelet üretim hattı ahşap kırma, odun kırma (hammadde granüle edilmemişse), malzeme eleme, kurutma (hammadde çok fazla nem içeriyorsa), pellet haline getirme, soğutma, eleme ve paketleme ahşap pelet içerir.

wood pellet making line

Odun pelleti bitkisinin ana prosesi:

Kırma işlemi - ahşap kırma ve ahşap çekiç değirmeni

Pelet üretmek için destek için en iyi malzeme boyutu 1-5 mm'dir. Böylece eğer malzeme çapınız 5mm'yi aşarsa, ezmek ve bunları küçük toz 1-5mm ezmek için ezme makinesi gerekir. LYGX serisi ahşap kırpıcı ve MFSP serisi çekiç frezesi en iyi seçimdir. Değirdikten sonra çıktı boyutu 3-5 mm'ye kadar çıkabilir, daha sonra bir sonraki işleme itilir ve kurutulur ve peletlenir.


Kurutma süreci - Döner Kurutma Makinesi

Peletleme için en iyi nem içeriği yaklaşık% 12-18'dir. Kurutma makinemiz, odun ve biyokütle malzemesinin kurutulmasında yüksek verimli yanma ocağı ve ana döner kurutma makinesinden oluşur. Nem oranını% 50'den% 10'a düşürmek için gerçekleşebilir. Odun pelet tesisi için peletleme öncesi en uygun nemi belirleyecek nem dedektörü kullanmak çok önemlidir.


Peletleme prosesi - Ağaç pelet imalatı

Ahşap pellet değirmeni, ahşap pelet üretim hattının kalbi ve güvenilir çalışma performansına sahiptir. Ahşap, saman ve diğer biyokütle kaynaklarının pelet haline getirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Kapasite saatte 1T'den 10T'ye değişir. MZLH serisi Ring die pelet değirmeni, büyük ölçekli üretim için en iyi seçimdir.


Soğutma işlemi - Karşı akışlı soğutucu

Genellikle peletleme işleminden sonra odun peletlerinin sıcaklığı 60-80 derece arasında ve nem içeriği% 15'e yakın. Depolama amacıyla, yüzey sıcaklığını ve nem içeriğini azaltmak için ekranın iyi ve saf peletlerine yardımcı olan bir soğutucu kullanılmalıdır.


Paketleme işlemi - Paketleme makinesi

Soğutma işleminden sonra, ahşap peletler, nemden etkilenen ahşap pelletten kaçınarak, yakıt sürecine doğrudan girmeyecek, paketleme işlemi çok gereklidir. Paketleme işlemi Yarı Otomatik Paketleme Makinemiz tarafından etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir.


Lütfen unutmayın: Tüm bu süreçler sizin için gerekli değildir. Bunlar referansınız için ortak süreçlerdir. hammadde durumunuza ve kapasite talebinize göre komple çözümü özelleştireceğiz.